Az Építészmérnöki Kar mindig is híres volt hallgatói közösségéről, amit manapság is számos dolog bizonyít: az egyedülálló Gólyatábor és gólyaprogramok, a Gólyatanács, a rengeteg, érdekesebbnél érdekesebb öntevékeny kör, a nagymúltú és nagyszabású kari rendezvények, a méltán híres Bercsényi Gödör Klub, a szakmai körök, a leadásidőszakban éjjel-nappal tartó leadáspartyk a Bercsényiben… Ezek mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a BME-n építésznek lenni nem csak egy egyszerű jogviszony, hanem egy életre szóló élmény.
Érdemes tehát a lehető legtöbbet kihozni belőle, ezért buzdítunk Titeket is, hogy találjátok meg a helyeteket a kari közéletben: próbáljatok ki öntevékeny köröket, a Gólyatanácsot, legyetek szakkolisok, járjatok le a GöDöRbe és a kari rendezvényekre. Ehhez az alábbiakban egy kis kedvcsináló leírást olvashattok a lehetőségekről.
Öntevékeny körök
Arculat Csoport
B3
Bercsényi Sport Kör (BSK)
Bercsényi Építész Tudástár (BÉT)
Bercsényi Fotókör
Bercsényi Főzőkör
Bercsényi Fűkör
Bercsényi Gödör Klub (GöDöR)
Bercsényi Kocka Kör
Bercsényi Makettkör
Bercsényi Számítástechnikai Kör (BSZK)
Célpont
Építész Pörpatvar
Képkocka
Közönséges vetítés (KözVet)
Kvint Kör
Schönherzes Építészek Közössége (Schék)
Társasjáték Öntevékeny Kör
Szakkollégiumok
BME Építész Klub Szakkollégium
Építész Szakkollégium
Szakmai Napok
Október elejére már minden oktatótokat megismerhettétek, és a szorgalmasabbak az óráikra is bejártak. A padokban megszerzett tudást viszont élettel kell megtölteni. A vonalakból falak, a felületekből födémek lesznek, mindezt pedig testközelből ismerhetitek meg.
Egyrészt elhozzuk nektek a gyártókat, másrészt elviszünk Titeket hozzájuk. A kollégiumban és az Egyetemen szervezett előadások és termékbemutatók által teljesebb képet kaphattok a mai építőiparról és építőanyagokról, míg az épületbejárások ezek felhasználását, beépítését mutatják be.
Kolimpia
A Bercsényi Kollégiumban tartott Kolimpián nem csak kolisként vehettek részt! A minden évben különböző tematika köré épülő játékok, versenyek felpezsdítik a kollégium egyébként is élénk közéletét. Legyen szó a felejthetetlen (vagy éppen az emlékezetekből kieső…) szintfutásról, beöltözésről, vagy más feladatokról, itt a hangulat és verenyszellem évről-évre a tető fokára hág.
Gólyabál
A Gólyabál a Kar egyik, ha nem a legelegánsabb eseménye a tanév során, méghozzá általatok válik azzá, hiszen a Bál fényét a közös táncok, a csinos öltözetek és az emelkedett környezet növeli. November végéig sok időtök lesz még, hogy megtaláljátok a párotokat az Egyetemen és begyakoroljátok a keringőt vagy éppen egy modern táncot.
Hagyományosan a Gólyaeskü után váltok az Egyetem polgáraivá, amit persze együtt mond el az egész évfolyam, mely szintén igazán felemelő pillanat. Ez az utolsó egyedül Nektek szóló program, neves előadókkal, a mai magyar könnyűzene legnagyobb képviselőinek koncertjeivel, de a többi maradjon meglepetés. Bulizzatok együtt egy hatalmasat, hogy legyen mire visszaemlékezni!
Építész Kari Napok
A második félév legnagyobb eseményéről senki sem hiányozhat. Ez az a pár nap, amikor kicsit fellélegezhettek a leadások, zh-k között, és a barátaitokkal csapatokban indulhattok az Építész Kari Napok nyereményeiért.
A fesztivál hangulatú esemény keretein belül felfordul a kollégium és környéke, valamint egy várostúra keretein belül bejárhatod egész Budapestet, ha elég eszes vagy megfejteni merre szerezhetsz a csapatodnak értékes pontokat. Versenyekkel, játékokkal és hajnalig tartó bulikkal, kocsmatúrával tarthatunk egy rövid tavaszi szünetet a fárasztó tanulás mellett.
X1,2
Ehhez az eseményhez nulladik fázisként lényegében egy üres papírlapot kaptok, amit Ti tölthettek meg színekkel, ötletekkel. Hagyományosan ugyanis a gólyák, pontosabban a Gólyatanácsból megválasztott főszervező és csapata szervezi meg a tavaszi félév legnagyobb kari buliját, elsősorban az első- és másodéveseknek.
Ez nem azt jelenti, hogy csak Ti jöhettek el rá, évről évre kíváncsian várják a felsőbbévesek is az X1,2 napját, mert szívesen emlékeznek vissza a sajátjukra, és persze örömmel vesznek részt az egyre jobb bulikon. És azt, hogy a név – X1,2 – mit jelent, hamarosan megtudjátok...
Sportnap
Sport, buli, jó társaság… Mi más kéne egy tökéletes naphoz? Akár te vagy a kidobós királya, a sörpong bajnoka, vagy csak fociznál egyet az oktatóiddal, a Sportnapon mindenki talál magának való programot. Ha pedig igazi versenyszellemmel teli vagy, harcba szállhatsz a Sportnap vándorkupáért, vagy megmutathatod magad a Mr. Bercsényi “testépítő” versenyen. A mozgalmas nap után a Gödörben ereszthetjük ki a gőzt.
Majális
Május 1-jén, a munka ünnepén visszautazunk egy kicsit az időben, a lányok szalaggal a hajukban, a fiúk sörrel a kezükben hallgatják a rendszerváltás előtti zenéket, játszunk régmúlt játékokat, kolbászt sütünk, és természetesen májusfát is állítunk a Bercsényi Kollégium zöldudvarán.
Ballagás
A lediplomázott hallgatók számára szervezett ballagás Karunk egyik hivatalosabb rendezvénye. Hozzá társul a Szakestély is, ahol a hallgatók a tanárokkal együtt mulathatnak át egy estét.
Építész Piknik
A tanév lezárásaként szolgáló eseményen már kötetlen formában lehet élvezni a jó időt és a tanulás „végét”. Ezt a napot szakmai előadások és kiállítások ékesítik, valamint az oktatók is megpihennek kicsit, az órai „szigorból és fegyelemből” kiszakadva kötényt ragadnak, és készítik el nekünk a legfinomabb vacsorákat egy jó beszélgetés, főzőverseny és sok nevetés mellett.
Kari Tábor
Nyáron is van lehetőség együtt bulizni a barátokkal; az augusztusi Kari Táborban a Hallgatói Képviselet szervez különböző programokat a közéletben aktív építész hallgatók számára. A legnépszerűbbek között szerepel vetélkedő, Badacsony túra, kvízest… Emelett a hallgatói köröknek is van alkalmuk gyűlést tartani, csapatot építeni. Mindig hangulatos a légkör a rég nem látott ismerősök újraegyesülésekor. A balatonlellei táborban lehet röplabdázni, kubbozni, fürdeni és még sok más dolgot csinálni, mindenki megtalálja a neki való időtöltést.
Az Építészmérnöki Karon két egyetemi újság is megjelenik a HK gondozásában.
Egyik a Kari Papír, a Hallgatói Képviselet hivatalos lapja, míg a második lapunk, a Megfagyott Muzsikus már egy pikánsabb hangvételű kulturális lap.
Kari Papír
1975 januárja óta havonta jelenik meg, a lap a kari közélet egyik megörökítője. Közvetítenek mindenféle eseményről, beszámolókkal és interjúkkal színesítik a hétköznapjaitokat. Az újság így a fejlődés buktatókkal teli útján jár, talán valahol félúton.
Megfagyott Muzsikus
A legnagyobb múltú építész kari lap. 1905 óta „évről-évre tartalomban és külső megjelenésben versenyezve látnak napvilágot a szebbnél-szebb füzetek, a bohóság mezében, édes önfeledtséggel, magukról maguknak, amint írják.” – írta rólunk Dr. Lechner Jenő.
Beszólnak, kritizálnak, dicsérnek, elmélkednek és a legfontosabb: mindenhez hozzászólnak, ami éppen aktuális.